Jak odczytać MAC adres?

Z uwagi na pojawiające się czasem prośby związane ze zmianą adresu fizycznego karty sieciowej MAC, przygotowaliśmy dla państwa ten oto poradnik, który pomoże nam wspólnie rozwiazać szybko powstały problem. Został on podzielony na grupy w celu umożliwienia państwu szybkiego wyszukania odpowiedzi. • Co to jest adres MAC?
  Adres MAC jest unikalnym adresem fizycznym (numerem seryjnym) każdej karty sieciowej (Ethernet, Wireless). Każdy MAC ma długość 6 bajtów (48 bitów) i jest przedstawiany w zapisie heksadecymalnym (np. 00:AB:AC:AD:AE:AF lub 00-AB-AC-AD-AE-AF). • Jak wyświetlić MAC w systemie Windows 95, Windows 98, Windows 98SE oraz Windows Me?
  Z menu START należy wybrać opcję Uruchom i wpisać polecenie winipcfg i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie z rozwijanej listy wybrać aktualnie używaną kartę sieciową (nie Adapter ppp) i odczytać pole oznaczone jako Adres karty.

 • Jak wyświetlić MAC w systemie Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003?
  Z menu START należy wybrać opcję Uruchom i wpisać polecenie cmd i nacisnąć klawisz ENTER.
  Następnie wpisac polecenie ipconfig /all i znowu nacisnąć klawisz ENTER by zobaczyc dostepne karty sieciowe wraz z ich MAC adresami.


  Można też w opcji Uruchom wpisać polecenie cmd /k ipconfig /all i nacisnąć klawisz ENTER. Rezultat taki sam.

 • Jak wyświetlić MAC w systemie Vista?
  W wierszu polecenia należy wpisać polecenie ipconfig /all, a następnie nacisnąć klawisz ENTER.