Monitoring

Usługa BESTMon (Monitoring) realizowana jest dla podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, które potrzebują dokładnego obrazu z kamer i niezawodności systemu, niezależnie od wszelkich warunków zewnętrznych oraz odległości od centrum monitoringu. Usługa obejmuje podłączenie kamer oraz centrum monitoringu wizyjnego do sieci światłowodowej, realizacje transmisji obrazu, archiwizację oraz stałe utrzymanie sprawności eksploatacyjnej całego systemu.

Jak to działa?

  • BESTMon pracuje na urządzeniach monitorujących najwyższej jakości (nowoczesne kamery cyfrowe, w tym megapixelowe), lokalizując je w miejscach wybranych i uzgodnionych z Klientem. Dodatkowo używane są specjalistyczne systemy do zarządzania obrazem z kamer, m. in rodzina systemów XProtect (Corporate, Enterprise, Professional, Basis) renomowanej firmy Milestone Systems.
  • Obraz rejestrowany przez kamery zostaje przesłany łączami światłowodowymi do wskazanego centrum monitoringu wizyjnego. Jednocześnie jest zapisywany i archiwizowany w profesjonalnym datacenter na bezpiecznych i redundantnych nośnikach. Dostęp do tych zarejestrowanych materiałów posiadają tylko osoby uprawnione.
  • Każdy użytkownik może podłączyć swój własny punkt monitoringu. Zastosowanie protokołu IP na sieci MetroEthernet, sprawia, że odległości kamer od centrum monitorowania nie ma znaczenia.
  • Do centrum monitoringu przesyłany jest obraz z pełna jakością podawaną przez kamerę. Po sieci przesyłane są również sygnały sterujące kamerą. Kamera może przybliżać i oddalać obraz z równie dużą dokładnością.
  • Każdy użytkownik może również udostępnić kamerę innym podmiotom, jak również korzystać z jego urządzeń zainstalowanych na tej samej platformie monitorującej, a udostępnionych przez innych użytkowników. Taka współpraca pomiędzy użytkownikami pozwala znacznie redukować koszty. Pierwszeństwo użycia kamery sterowanej ma zawsze główny dysponent.

Technologia MetroEthernet, w której powstała sieć światłowodowa BESTGO.PL to gwarancja doskonałej jakości przekazu, dzięki dużym przepustowością i szybkości przesyłania danych. Wykorzystanie takiej sieci dla poprawy bezpieczeństwa w regionie to szansa dla aglomeracji na przyjazną przestrzeń miejską.

 

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania lub pomożemy w doborze rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb. Po prostu zadzwoń do nas pod nr 71 712 07 87 lub skorzystaj z formularza.